Paweł Bączyk blog z fotografią i o fotografii509926408@wp.pl

Paweł Bączyk
Otwarcie Dorocznej Wystawy Grupy Twórczej Fotogram “Tryptyk”

 

Zapraszam serdecznie 21 lutego 2019r. / czwartek /  do Galerii FOKUS w Siedlcach ul. Pułaskiego 7 na otwarcie Dorocznej Wystawy Grupy Twórczej Fotogram “Tryptyk”.

„Tryptyk to tytuł kolejnej zbiorowej prezentacji Grupy Twórczej Fotogram. Według Słownika języka polskiego PWN tryptyk to „trójdzielna kompozycja malarska”, a więc znany od stuleci sposób konstruowania dzieł malarskich. Obecnie forma tryptyku nie dotyczy wyłącznie malarstwa. Artyści wszystkich sztuk wizualnych mają pełną swobodę wyboru techniki. Każdy z autorów naszej wystawy pokazuje monotematyczny cykl trzech fotografii na dowolny temat, tworzących pewną spójną całość.

Tytułowy tryptyk stał się testem z umiejętności wyboru i autoprezentacji. Na wystawie można zobaczyć ciekawe i urozmaicone zestawy fotografii. Rozpiętość zainteresowań uczestników wystawy i sposobów artystycznej kreacji jest duża. Od martwych natur, portretów ludzi, kompozycji przestrzennych do obrazowania natury, inscenizacji itp. Prezentowane prace są świadectwem wyobraźni, umiejętności zatrzymania w kadrze albo kreowania świata, a także wrażliwości autorów.

Pokazujemy dwadzieścia pięć krótkich wypowiedzi, które złożone w całość tworzą opowieść o otaczającym świecie, bogactwie możliwości kreacyjnych fotografii, a także o naszych zainteresowaniach i pasjach.

Andrzej Ruciński „. – MOK Siedlce NEWS

Wystawa czynna będzie do 22 marca 2019 r., od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00

Dodaj komentarz

Archiwa
Kategorie
Flipboard Magazine Widget
View my Flipboard Magazine.